1. Haberler
  2. Gündem
  3. Osmangazi’nin deprem kahramanlarına büyük onur

Osmangazi’nin deprem kahramanlarına büyük onur

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde günlerce büyük bir özveriyle arama kurtarma çalışmalarına destek veren Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekipleri, Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı ile ödüllendirildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da kahraman personeli aldığı ödülden dolayı tebrik etti.

Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekipleri, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin hemen ardından 7 araç ve 42 kişi ile bölgeye giderek depremzedelerin yardımına koştu. Bölgede 11 gün boyunca zamana karşı mücadele ortaya koyarak arama kurtarma çalışmaları yürüten Osmangazi ekipleri, 5 kişiyi enkazdan kurtarmanın mutluluğu ve gururu ile Bursa’ya döndü.

Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekiplerinin fedakârca çalışması Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı’na layık görüldü. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törende, Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi Sorumlusu Olcay Önol ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aldı.

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekiplerine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Takdir ve taltifin asıl büyüğü, sizlerin depremzedelerimiz başta olmak üzere, 85 milyonun gönlünde edindiğiniz müstesna yerdir. Her biriniz, sergilediğiniz olağanüstü fedakârlıkla adınızı tarihe yazdırdınız. İnanç, köken, dil, kültür farklılıklarına rağmen acımızın, kaderimizin ortak olduğunu bir kez daha gösterdiniz. Ayaza, soğuğa, yağmura ve pek çok imkânsızlığa meydan okuyarak, asrın felaketiyle mücadelemizin sembolleri hâline geldiniz. Kendi hayatınızı tehlikeye atma pahasına, enkazdan çıkardığınız her canla sayısız mucizeye gözyaşları içinde şahitlik etmemizi sağladınız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından madalya ve berat takdim törenine geçildi. Deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da onur ödülüne layık görülen ekipleri tebrik etti. Ülke olarak büyük bir acı yaşandığını ve asrın felaketinde tüm dünyanın seferber olduğunu hatırlatan Başkan Dündar, “6 Şubat sabahı arama kurtarma ekiplerimiz, bölgeye ilk giden ekiplerden biri oldu. Günlerce özveriyle, fedakârca mücadele ettiniz. Kurtarma çalışmaları devam ederken bile özveriniz dolayısıyla birçok yerden takdir mesajları aldık. Bu alınan özel ödül de Osmangazi Belediyesi’nin deprem bölgesinde yaptığı özverili çalışmaların bir karşılığıdır. Tüm ekiplerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız tarafından Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ile ödüllendirilmek bizler için büyük onur ve mutluluk. Allah, bir daha böyle bir afeti hiç kimseye yaşatmasın.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Osmangazi’nin deprem kahramanlarına büyük onur

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow Us