1. Haberler
  2. Gündem
  3. Karşıyaka’da En Güzel Balkon ve Bahçeler Seçiliyor

Karşıyaka’da En Güzel Balkon ve Bahçeler Seçiliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karşıyaka Belediyesi tarafından, kent yaşamında yeşil dokunun önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘En Güzel Balkon Bahçe Yarışması’ bu yıl 20’nci kez gerçekleştirilecek.

En güzel balkon, en güzel apartman bahçesi ve en güzel müstakil ev bahçesi olmak üzere toplam 3 kategoride yapılacak ödüllü yarışmaya, 28 Nisan 2023 tarihine kadar 444 1 575 numaralı hattı arayarak müracaat edilebilecek. Jüri tarafından başvuru sahiplerine yapılacak ziyaretlerde; balkon ve bahçelerde kullanılan çiçek çeşitliliği, özgünlük, sürdürülebilirlik, geri dönüşüm malzemelerin kullanımı, aydınlatma ve sulama sistemleri, kent bahçeciliği, saksı ve süs eşyalarının uyumu gibi kriterlere bakılarak puanlama yapılacak ve her kategoride ilk 3’e girenler belirlenecek. Ödül töreni ise 6 Mayıs’ta Tay Park’ta yapılacak.  

MİS GİBİ FESTİVAL 

Kentin bir diğer köklü ve renkli organizasyonu olan Çiçek Festivali de 28-30 Nisan tarihleri arasında, Bostanlı Pazar Yeri’nde yapılacak. Festivalde çiçek çeşitleri, bahçe bitkileri, meyve ve ağaç fidanları aracısız olarak üreticiden tüketiciye sunulurken, saksı çeşitleri, çiçek ilaçları, toprak ve gübre gibi ürünler de satılacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “İki güzel organizasyonla kentimize renk ve coşku getireceğiz. Kendi balkonunu, bahçesini güzelleştirerek Karşıyaka’mıza da güzellik katan yurttaşlarımızı En Güzel Balkon Bahçe Yarışması ile ödüllendirirken, Çiçek Festivali ile yeşil ve doğa sevgimizi paylaşacağız. Herkesi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Karşıyaka’da En Güzel Balkon ve Bahçeler Seçiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow Us