1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kariyernet ve Hepsiburada, Deprem Bölgesinde Afetten Etkilenenlerin İş Hayatına Dönüşlerine Destek Oluyor

Kariyernet ve Hepsiburada, Deprem Bölgesinde Afetten Etkilenenlerin İş Hayatına Dönüşlerine Destek Oluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hepsiburada ve Kariyernet, deprem bölgesindeki işletmelere destek olmak amacıyla iş birliği yaparak, ücretsiz işe alım ilanları sunuyor. 

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, deprem bölgesindeki iş ortaklarına, Kariyernet ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında işe alım ilanları konusunda destek veriyor. Deprem bölgesinin kalkınması için hayata geçirdiği “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programı kapsamında gerçekleştirilen projeyle, kariyernet üzerinden Hepsiburada İşortaklarının verdiği ilanlar için herhangi bir ücret alınmayacak. Mevcut kariyernet üyesi iş yerleri ise ilan haklarından eksilmeden ilanlarını sistem üzerinden girebilecek. Türkiye’nin en büyük istihdam platformu Kariyernet ile yapılan bu iş birliği kapsamında deprem bölgesindeki iş verenler ile iş arayanlar bir araya gelerek bölgenin ekonomik olarak kalkınması için de bir adım daha atmış olacak.

 

Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Murat Büyümez, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yaklaşık 1 ay önce açıkladığımız “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programı kapsamında 2 yıl boyunca odağımızın bölgeye yapılacak faydalar üzerine olacağını kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz projelerden biri de Türkiye’nin en büyük istihdam platformu Kariyernet ile oldu. Bölgenin ayağa kalkması ekonomik olarak güçlenmesine dolayısıyla da istihdamın da artmasına dayanıyor. Bu kapsamda deprem bölgesindeki Hepsiburada iş ortaklarımızın iş ilanlarını kariyernet üzerinden ücretsiz vererek, süreci hızlı bir şekilde ilerletebilmelerini amaçladık” dedi. 

Afetzedeler için “Deprem İstihdam Seferberliği”

Kariyernet Ürün Yönetimi ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ezgi Kargan şunları söyledi: “Deprem felaketinden sonra bölgede yaşayanların hayatlarını yeniden kurabilmeleri için istihdamın kilit öneme sahip olduğunu biliyoruz. Bu amaçla depremden birkaç gün sonra “Deprem İstihdam Seferberliği”ni başlattık. Seferberlik kapsamında 3 binden fazla işverenimizin yayınladığı binlerce ilan ile 60 binden fazla vatandaşımızın işlere ulaşmasına aracılık ettik; ücretsiz teknoloji eğitimleri ve istihdam fuarları düzenledik. Şimdi de bu seferberliği Hepsiburada işbirliği ile daha farklı bir boyuta taşıyoruz. Afet bölgesinde yaşayan 13 bin Hepsiburada iş ortağının işlerini yeniden düzene koyabilmelerine destek olmak için çalışan ihtiyaçlarını karşılayacağız. Deprem İstihdam Seferberliği platformumuzda 13 bin işverenin ilanlarını ücretsiz yayınlayarak doğru adaylarla buluşmalarına aracılık edeceğiz. El birliği ile yaraları sarmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Kariyernet ve Hepsiburada, Deprem Bölgesinde Afetten Etkilenenlerin İş Hayatına Dönüşlerine Destek Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow Us