Latest Stories

Ekonomi

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Dönem Başlıyor!

SPK’nın 17 Temmuz 2024 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemesi ile gayrimenkul yatırım fonlarının (GYF) proje gayrimenkul yatırım fonu modeli ile yeni gayrimenkul projelerine yatırım yapmasının önü açıldı.

Ekonomi

World Medicine yükselişini sürdürüyor

Özellikle son 5 yılda kazandığı ödüller ve İSO ile Fortune 500 listelerinde yükselmeye devam ettiklerini paylaşan World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov; “Türkiye’de ürettiğimiz ilacı tüm dünyaya ihraç etme hedefimize adım adım yaklaşıyoruz.

Ekonomi

Dijitalin gücünü arkasına alan Medisa sağlık ekosisteminin yeni oyuncusu oldu

Ağustos 2022 tarihinde kurulan Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.

Ekonomi

Golden Global Yatırım Bankası Kapalıçarşı’da Açtığı Şube ile Ekonomiye Desteğini Sürdürüyor

Golden Global Yatırım Bankası Hazine Direktörü Serhan Zafer, “Türkiye ekonomisine ve müşterilerimize katma değer sağlama misyonuyla çalışmalarımıza devam ederken, Kapalıçarşı’nın tarihi atmosferinde Nuruosmaniye Şubemizi açmanın gururunu yaşıyoruz.

Ekonomi

DP World ve Evyap liman birleşmesi gerçekleşti

DP World ve Evyap Grubu, Türkiye sanayisinin kalbindeki iki büyük liman altyapısını birleştirerek Türkiye’nin küresel ticaretteki rolüne önemli katkı sağlayacak stratejik bir birleşme gerçekleştirdi.

Ekonomi

Türk Demir-Çelik sektörü 2024 yılının ilk yarısında 2022 ve 2023 yıllarındaki kötü gidişi durdurdu

Türkiye, 2024 yılının 6 aylık döneminde demir-çelik ihracatını yüzde 31’lik artışla 6,7 milyon tondan 8,8 milyon tona yükseltti.

Ekonomi

All Nippon Airways Yeni İstanbul, Milano ve Stokholm Rotalarıyla Ulaşım Ağını Genişletiyor

11 yıl üst üste Japonya’nın en büyük 5 yıldızlı havayolu şirketi olan All Nippon Airways (ANA), bugün 2024 kış takvimine 3 yeni destinasyon ekleyeceğini duyurdu: İstanbul, Milano ve Stokholm.

Ekonomi

Emirates SkyCargo, 2025/26 Mali Yılı’nda Hemen Teslim Edilmek Üzere 5 Boeing 777F Sipariş Etti

Dünyanın en büyük uluslararası havayolunun kargo kolu olan Emirates SkyCargo, 2025 ile 2026 yılları arasında teslim edilmek üzere beş ilave Boeing 777 kargo uçağı için sipariş verdiğini duyurdu.

Ekonomi

Haleon Türkiye Pazarlama Direktörlüğüne Özge Dağyar Acarbay atandı

Tüketici sağlığı alanında lider konumda bulunan ve Sensodyne, Parodontax, Otrivin, Centrum, Advil ve Voltaren gibi markaları bünyesinde barındıran Haleon Türkiye’nin Pazarlama Direktörlüğüne Özge Dağyar Acarbay atandı.

Ekonomi

Ege İhracatçı Birlikleri ve İzmir Tarım Grubu Türk tarımının gelişimi için ortak lobi yapacak

Türkiye’de yıllık 7,5 milyar dolarlık tarım ürünleri ihracatıyla Türkiye lideri olan Ege İhracatçı Birlikleri ile 2008 yılından beri ‘Tarım Önemlidir’ mottosuyla Türk tarımını daha iyi noktaya getirmek isteyen düşünce kuruluşu İzmir Tarım Grubu, toprakların bölünmesini önlemek, organik sektörünün gelişimi, iklim değişikliğiyle mücadele, gençlerin tarıma kazandırılması ve küçük tarım işletmelerinin yaşamını sürdürmesi başlıkları başta olmak üzere Türk tarımının gelişimi, sorunlarının çözümü için ortak lobi yapma kararı aldı.

Follow Us