1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Dönüşüm Muhteşem Olacak: Adil kadın üreticiler bir araya geliyor!

Dönüşüm Muhteşem Olacak: Adil kadın üreticiler bir araya geliyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türetim Ekonomisi Derneği’nin, Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteği ile yürüttüğü Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi tamamlandı. Şimdi ise adil üretim yapan kadınlar bir araya geliyor! 26 Nisan’da İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde adil üretim yapan kadın üreticiler ile türeticiler bir araya gelerek adil üretim ve türetim pratiklerini konuşacaklar.  
 

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği desteği ile Türetim Ekonomisi Derneği tarafından yürütülen Kadınların Adil Üretimlerini Destekleme Projesi’nin temel amacı, kadınları ekonomik alanda güçlendirmek ve üretim süreçlerinin adil olmasına katkıda bulunmak. Proje kapsamında kadın üreticiler, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kapsamlı eğitimlerle sosyal ve ekonomik olarak iyileşme ve gelişme süreçlerine adil ekonomiyi dahil etme konusunda teknik bilgi ve uzmanlık edindiler. Türetim ekonomisi, sürdürülebilir finans, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda hazırlanan 10 adet oturuma katılarak eğitim süreçlerini tamamladılar.

Adil üretim yapan kadınlar 26 Nisan 18:00-21:00 arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde!

Tamamlanan eğitim serisinin ardından adil üretim yapan kadın üreticileri ve türeticileri bir araya getirecek olan etkinlik 26 Nisan’da saat 18:00-21:00 arasında İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Etkinlikte ‘Adil Dönüşenler’ isimli video gösteriminin ardından ‘Dönüşüm Muhteşem Olacak’ isimli panel gerçekleşecek. Panelde adil üretim yapan Sevim Şahin, Zuhal Tuzcu Çiftçi, Burcu Göçer ve Serap Çatalyürek adil üretim hikayelerinden ve projenin kendilerine ve markalarına olan katkılarından bahsedecek. Etkinliğe gelen katılımcılarla birlikte adil üretim motivasyonlarından üretimde dikkat edilmesi gereken kriterlere kadar uzanan kapsamlı sorulara yanıt arayacaklar. Kurulacak stantlarda ise türeticiler, projede yer alan kadın üreticilerin ürünlerini inceleme şansı bulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Dönüşüm Muhteşem Olacak: Adil kadın üreticiler bir araya geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow Us