1. Haberler
  2. Gündem
  3. Başkan Büyükakın, makamını 4. sınıf öğrencisi Yayla’ya bıraktı

Başkan Büyükakın, makamını 4. sınıf öğrencisi Yayla’ya bıraktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başkanlık makamını 4’üncü sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla başkanlık makamını Türk Pirelli İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Azranur Yayla’ya devretti. Yayla, Başkan Büyükakın’a 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu verdiği için teşekkür etti. Başkan Büyükakın, doktor ya da öğretmen olmak istediğini belirten Azranur’a “İkisi de çok güzel meslekler. Biri hayat kurtarıyor diğeri de insan kurtarıyor” dedi.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

“Ne kadar çok insanımızı yetiştirirsek o ülke o kadar gelişir” diyen Başkan Büyükakın,  şunları söyledi: “Dolayısıyla okuryazarlığı arttıralım, okullarda geçen süre artsın. Eğitim süresi ne kadar uzunsa o ülkeler o kadar gelişmiş oluyor. Özellikle erken yaşta eğitimin daha başarılı olduğunu gördük. Bilişim teknolojilerinin gelişmesi o alanın okuryazarlığının daha önemli olduğunu gösteriyor. Eğer robotların yazılımını ve donanımını geliştirecek okuryazarlığı arttırırsak geleceğin dünyasına daha iyi hazırlanırız. Okullara robotik kodlama sınıfları yapalım dedik. Bunun yarın çocukları için meslek sahibi olmada, iş bulmada daha kıymetli olacağını düşündük. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz.”

“YARIN ÜLKEMİZ DAHA GÜÇLÜ OLSUN DİYE UĞRAŞIYORUZ”

Başkan Büyükakın, gençler ve çocuklar için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, “Biz, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğin dünyasında rekabet edebilsinler, diğer ülkelerden geri kalmasınlar diye her alanda onların önlerine fırsatlar sağlamaya çalışıyoruz. Çalışıyoruz ki daha iyi yetişsinler, bizden daha fazla çalışsınlar, yarın ülkemiz daha güçlü olsun diye uğraşıyoruz. Bütün gayretimiz bunun için” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Başkan Büyükakın, makamını 4. sınıf öğrencisi Yayla’ya bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Görenek Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us