1. Haberler
  2. Gündem
  3. Antalya Büyükşehir’den Hatay esnafına destek

Antalya Büyükşehir’den Hatay esnafına destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen Hatay esnafına destek olmak amacıyla Hatay lezzetlerini Antalya’ya taşıdı. Hatay mutfağı, 28-Nisan 7 Mayıs tarihleri arasında Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi Kral Yolu’nda “Kadim Şehir Hatay Antalya’da” etkinliğiyle Antalyalı vatandaşlarla buluşuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği (TÜMHATAYDER) işbirliğiyle Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden etkilenen Hatay esnafına destek olmak amacıyla “Kadim Şehir Hatay Antalya” da etkinliği düzenliyor. 28 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi Kral Yolu’nda Hatay’dan Antalya’ya gelen esnaflar stant açarak, Hatay’ın eşsiz lezzetlerini Antalyalı vatandaşlara sunuyor. 

Etkinliğe katılan esnaf Mehmet Kaya, “Yöresel lezzetleri burada satışa sunma imkanımız oldu. Burada düzenlenen fuarda bizim gibi yardıma ihtiyacı olan esnaf yeni bir pazar imkanı sundu. Zor günlerde yanımızda oldukları için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum. Tüm Antalyalı vatandaşları bekliyoruz” dedi.

YÖRESEL LEZZETLER KRAL YOLUNDA

Deprem felaketinden önce Hatay’da esnaflık yapan Sedat Dülgen de “6 Şubat depreminde birçok şeyimizi kaybettik. Depremden önce hepimizin bir işi vardı. Yaşanan afet ile birlikte işlerimizi de kaybettik. Antalya’da düzenlenen etkinlikle Hatay ilimize ait yöresel lezzetlerini satışa sunma imkanımız oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir iş ve ekmek parası kazanma olanağı sağlandığı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HATAY’IN YÖRESEL TATLARI 

UNESCO tarafından tescillenen Gastronomi Kenti Hatay’ın başta tüm dünyada bilinen künefesi ve odun ateşinde pişirilen döneri başta olmak üzere, kağıt kebabı, lahana sarması, içli köftesi, sarması, çömlek kebabı, şırdanı ve tuzlu yoğurdu gibi bir çok lezzet Antalyalılar ile buluşuyor. Etkinlik kapsamında sosyal medya fenomeni Çılgın Dondurmacı Mehmet Dinç, dondurma şovlarıyla etkinlikte yer alıyor. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Antalya Büyükşehir’den Hatay esnafına destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Follow Us